Ana Sayfa Hesabım Kargo Takibi Müşteri Hizmetleri İletişim
IR Spot Projeksiyon Cihazları
Ana Sayfa / Güvenlik

Sayın Ziyaretçimiz,

Gelişen teknolojinin hayatımıza kattığı yüzlerce yeni kavram ve kolaylığın arasında bir takım güvenlik endişeleride de ayrı yerini almakta gecikmedi tabii.Tıpkı diğer sektörlerde ve yaşam alanlarında olduğu gibi online (internet üzerinden) alışverişte de birtakım konuları siz değerli kullanıcılarımızın merak etmekte olduğunu biliyoruz. Bu sebeple önemli birkaç satır aydınlatıcı bilgi yazma gereği duyduk.

Sanılanın aksine internet klasik market yada restoran alışverişlerinizden daha güvenli demek biraz klasik bir cümle oldu artık ama riskler hemen hemen aynıdır; Yani kötü niyetli bir kasiyerin ya da garsonun kredi kartınızı taşırken numarasını not etmesi veya bir bilgisayar korsanının bilgisayarınızda tuttuğunuz kayıtlı kredi kartı bilgilerini sizden habersiz yazılımlarla elde etmesi aynı oranda risklidir. Bunları alışveriş yaptığınız firmanın banka ile bağlanıtısnın veya web sitesinin kredi kartı transferinin güvenliği ile karıştırmamak gereklidir zira bunlar oldukça güvenli sistemlerdir.

Gerekli tedbirler alınarak bu teknoloji kolaylığından maksimum faydalanmak gereklidir. Bu tedbirlerin en başında ise bildiğiniz güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmak gelir. Bunun için kredi kartı bilgisi girdiğiniz sayfanın adresini, ve adresin ile başlayıp başlamadığını mutlaka kontrol edin ve not edin. Bu harflerle başlayan sayfalarda yazdığınız veriler SSL Güvenlik Protokolü ve 128 bit şifreleme ile siz ve bankanız arasında biz veya herhangi bir şahıs tarafından görülemeden aktarılır.

İçeriği zayıf, güven telkin etmeyen, açık adres ve firma ünvanları bile belirtilmeyen sitelerden alışveriş yapmanız risk almanız demektir. Bilmediğiniz e-postaları, içeriklerini ve sizi yönlendirdiği sayfaları kesinlikle kullanmayın. Kart numaranızı ve bilgilerinizi telefonla ve e-posta ile kimseye iletmeyin.

En büyük tavsiyemiz son zamanlarda bütün bankaların önerdiği sanal kart olacaktır. Bu sistem alışveriş yapacağınız kadar bir tutarı kartınıza kolayca ekleyeceğiniz size ait bir sanal kredi kartına aktarıyor ve size yüzde yüz güvenli bir alışveriş sağlıyor.

Güvenlik
Hakkımızda
İletişim
Satış Sözleşmesi
Müşteri Hizmetleri
Kargo Takibi
Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası
Duyurular
Banka Hesap Numaralarımız
İletişim Formu
Online Destek Formu
Hesabım
Yeni Üyelik
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
© Köksal Foto San. Tic. Şti., tüm hakları saklıdır